Parke Temizliği ve Onarımı

Parke Temizliği: Bakım ve Onarım

Parke zemin, bir ev için zerafet ve tarz sunar. İster geometrik bir desen, şivron tarzı veya karmaşık bulmaca deseni olsun, bu ayırt edici parke döşeme, güzelliğini korumak için düzenli bakım gerektirir. Bakım diğer parke zemin kaplamalarına benzer. Dizayn Parke döşeme uzmanları, parke temizliği için, profesyonel temizlik işlemleri arasında harika görünmelerini sağlamaya yardımcı olacak ipuçlarını paylaşır.

Parke Zemin Bakımı

Parke, diğer zemin ürünleri gibi kir, toz ve günlük toplanan kirin temizlenmesi için düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Evcil hayvan tüylerinden açık havada taşınan partiküllere kadar, döşeme en iyi vakumla çıkarılan çeşitli pislik ve pislikler toplar. Zemini vakum ile temizlerken daima sert bir zemin veya çıplak zemin ayarı yapın. Çizilmelere neden olabileceğinden parke zeminlerindeki dönen dövme çubuğunu kullanmaktan kaçının. Vakumunuz sert veya çıplak döşeme ayarına sahip değilse, yumuşak fırça ataşmanını kullanın. Girişler ve koridorlar gibi trafik yoğunluğunun yüksek olduğu alanlarda haftada birkaç kez vakumlama yapılması gerekebilir.

parke temizleme

parke temizlik

Vakumla Temizlik: Parke Zeminlerin Temizliği

Evinizdeki parke zeminlerini temizlerken daima üreticinin önerdiği talimatları izleyin. Parke, diğer parke döşeme gibi, çamaşır suyu ve amonyak gibi sert kimyasallarla hasar görebilir. Asitli ve aşındırıcı maddeler içeren herhangi bir temizleme maddesinden kaçının. Üreticinizin önerilerini karşılayan bir parke zemin temizleme çözeltisinden yararlanın.

Başka bir seçenek, paspasın herhangi bir temizlik maddesi olmadan hafifçe ıslatılmasıdır. Parke döşeme asla doymamış olmalı veya zarar görmelidir. Hafif nemlendirmek için sıkışabilen bir sünger paspas kullanın. Zemini paspaslayın ve herhangi bir mobilya değiştirmeden önce havanın tamamen kurumasına izin verin.

parke temizliği

Parke temizliği

Parke Bakımı İpuçları

Döküntüler meydana geldiğinde lekelenmeyi azaltmak ve / veya ortadan kaldırmak için bölgeyi derhal temizlemek önemlidir. Mümkün olduğunca sıvıyı bulamadan önce tüm katıları temiz bir bezle veya kağıt havluyla çıkarın. Sıvının, kaldırılması daha zor olan lekeleri oluşturabilen eklemlere ve ahşaplara sızdırmasını engellemek istiyorsunuz. Lekenin boyu ne kadar uzarsa kaldırmak o kadar zor olur.

Mobilya, özellikle kanepeler, kitaplıklar ve eğlence birimleri gibi ağır malzemelerle, koruyucu keçe ayaklarını mobilya altına koyarak döşeme üzerinde çizikler, çizikler ve pervazlardan kaçının. Çiziklerinizi de en aza indirgemek için evcil hayvanınızın tırnaklarını kesin.

Aşırı kir ve alerjenlerin zemin üzerinde izlenmesini önlemek için paspasları giriş kapılarına yerleştirin. Güzel ahşap döşemeyi temiz ve taze görünmesini sağlamak için, vakumlu döşeme arasında parkeyi paspas yapın.

Her türlü döşeme günlük güneşe maruz bırakıldığında biraz solmaya neden olabilir. Perdelerinizi veya perdelerinizi güneşten koruyun.