Masif Parke

PARKE AHŞAP ZEMİN KAPLAMA NEDİR?

Bu makalede masif parke döşeme hakkında temel bilgileri öğreneceksiniz. Bu terim, Fransız kökenli bir döşeme seçeneğidir ve parke taşıtı kelimesinden gelir ve 17. yüzyıl ortalarına ya da sonlarına kadar uzanmaktadır. Masif parke döşeme, düzenli geometrik desenler yaratacakları şekilde kurulmuş küçük ahşap bloklardan veya şeritlerden yapılmış bir ahşap döşeme çözümüdür.

En başta, parke döşeme, soğuk fayansların kaplanması veya değiştirilmesi amacıyla kullanıldı. Genel beğeni topladı ve yıllar boyunca popülerlik kazandı.

Parke döşeme tesisi, bir acemi için ne kadar yetenekli olursa olsun,yapabileceği iş değildir. Bu geleneksel döşeme tipine, genellikle mozaik döşeme denir. Bu tür zeminler için farklı ahşap türleri kullanılabilir, örn. Ceviz, kireç, akçaağaç, meşe, kiraz veya çam.

masif parke

ceviz parke

Genellikle düzenli ve geometrik, açısal şekillerle döşenir. Pastiller, kare benzeri şekiller veya üçgenler görebilirsiniz. Bu geleneksel döşeme çözümü için çok popüler modeller yıldızlar ve güneş efektleri içerir. Daha azına karşı ön plana çıkacak farklı bir etki elde etmek isteyen insanlara, balıkkikesi veya şivron modelleri için (balıkkılçığı, çift balıkkıran, üçlü balıkkıran, şivron ve kutulu kalıplar en popüler ürünler arasında) istiyor.

Günümüzde, balık sırtı deseni muhtemelen listenin başında bir yere yerleşti.

Bu günlerde, parke döşeme seçiminde, katı veya mühendislik ahşabına kurulmasını sağlayabilirsiniz. Masif parke döşeme katı ahşap parçalarla yapılırken, laminat parke döşeme ahşap tiplerinin üst katında sert ahşaptan oluşur. Nihai etki katı ve mühendislik parke zeminlerde oldukça benzerdir.

Parke döşeme işi, kesinlikle deneyimli profesyonellere emanet edilmelidir. Geçmişte, sıcak bitüm ile döşendi, ancak şimdi soğuk bir yapıştırıcı kurulum için kullanıldı, çok kararlı sonuçlar verdi. Bu güzel ve işlevsel döşeme seçeneği, koridorlar ve yatak odaları için genellikle sıcak bir ahşap dokunuş sağlayan fayanslara alternatif olarak kullanılır.

Parke zemin bakımıyla ilgili olarak, vakumla temizlemeniz ve daha sonra nemli bir paspas kullanmanız gerekir.
Parke ahşap döşeme türleriyle ilgili başka bir sorunuz varsa veya eviniz için en iyi ahşap döşeme hakkında bir tavsiye arıyorsanız, iletişim bölümünden bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.Elimizden geldiği kadar sizi bilgilendirebiliriz.