Laminat Parke mi Ahşap Parke mi ?

Laminat parke ve parke döşeme arasında karar vermeye çalışıyorsanız, dikkate almanız gereken birkaç şey var. Döşeme herhangi bir evin vazgeçilmez bir parçasıdır ve bir evin görünümünü ve hissini kontrol edebilir. Evlerde en yaygın kullanılan iki döşeme türü laminat parke ve parke zeminleridir.

Laminat parke

Laminat döşeme çeşitli materyallerin işlenmesi yoluyla birbirine kaynaştırılmış yapay döşeme katmanlarından oluşur. Son zamanlarda, laminat ürünü oldukça popüler hale geldi. Bunun nedeni, laminat parkelerin döşenmesinin, parke döşeme tesisatından daha kolay yapılabilmesi gerçeğidir. Bu tür döşeme kullanmanın avantajları:

– Daha uygun fiyatlıdır.

– Bakımı ve temizliği kolaydır

– Çoklu renk mevcuttur

– Kaymaz ve çizilmeye karşı dayanıklıdır.

– Daha az çevresel atık anlamına gelen sentetik malzemelerden imal edilmiştir

Laminat ürünün dezavantajları söz konusu olduğunda, dayanıklı değildir. Laminat döşeme su hasarlarına duyarlı olabilir. Buna ek olarak, bu tür döşeme yapmak için standartların altında malzeme kullanan birçok üretici var.

Laminat Parke

Parke Döşeme

Parke döşeme yaklaşık 200 × 200 mm’lik bloklarla gelir. Çoğu ürün döşeme ahşap bir mozaiktir. Parke döşeme, yerel olarak mevcut olan ve düşük maliyetli olan Singapur tikünden yapılır. Buna ek olarak meşe, ceviz ve çam gibi diğer ağaçlar da kullanılabilir. Bambu parke zeminler de oldukça popüler. Parke döşeme de dahil olmak üzere birçok avantaj sunar:

– Sertlik.

– Dayanıklılık.

 

Parke zemininin dezavantajları maliyeti ve suyun düzenli olarak aktığı bir alana yerleştirilememesi gerçeğini içerir. Laminat ürün veya parke döşeme arasında karar verirken, alan boyutunu, o bölgede suyun ne sıklıkla kullanılacağını, maliyeti ve ikamet eden kişinin bir ev sahibi mi yoksa kiracı mı olduğunu göz önünde bulundurması önemlidir. Döşeme, ev sahibi için en yararlı olanın yanı sıra evin tasarımı temel alınarak seçilmelidir.

Parke ve laminat ürünlerin her biri kendi dezavantajları ve avantajları bulunurken, döşeme uzmanı evinizin hangi seçeneğin en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.Eğer bir uzmandan yardım almak isterseniz bizim iletişim numaralarımız ile bize ulaşabilirsiniz.Sizin eviniz için en uygun parke hakkında konuşup ortak bir karar varabiliriz ama siz yinede laminat parke hakkında biraz daha düşünün çünkü en uygun ürün her zaman laminattır.

Masif Parke